بسته بندی مقوایی؛ راهی برای بیان خلاقیت و نوآوری در بسته بندی

با بهره‌گیری از آمیخته‌ی هنر، دانش، خلاقیت و نوآوری در بسته بندی، طراحی و تولید انواع جعبه مقوایی و کارتن لمینیتی خود را ارتقا دهید

نوآوری در بسته بندی را با ترام تجربه کنید

طراحی و تولید جعبه‌هایی متمایز نوآورانه در صنعت بسته‌بندی تخصص ماست

از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر میزان جذابیت و موفقیت محصول در قفسه‌ی فروشگاه‌ها، توجه به هنر طراحی و تولید بسته‌بندی متمایز است. امروزه بسته‌بندی نقش بسزایی در ارتقای فروش ایفا می‌کند و به همین دلیل، خلاقیت و نوآوری در بسته بندی و تولید جعبه‌های متمایز برای تولیدکنندگان صنایع مختلف بسیار حائز اهمیت است.

گروه ترام با در نظر گرفتن نیاز به ارتقای بسته بندی در ایران، همواره تلاش نموده که خدماتی متمایز و نوآورانه در چاپ و بسته بندی برای موفقیت محصولات متنوع مشتریان ارائه کند و در این مسیر همواره پیشرو در بکارگیری دانش فنی ،فناوری‌های نوین چاپ و تجهیزات و ماشین‌آلات به‌روز و پیشرفته بوده است.

خلاقیت در بسته بندی، فروش را افزایش می‌دهد.
گروه ترام با راه‌اندازی بزرگترین آزمایشگاه کنترل کیفیت صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایران، نوآوری در مدیریت شاخص‌های کیفی بسته‌بندی را رقم زد.

نوآوری در مدیریت شاخص‌های کیفی بسته‌بندی

برای اینکه بتوانیم به مشتریان این اطمینان را بدهیم که جعبه مقوایی و کارتن لمینیتی تولید شده توسط گروه ترام، کیفیت مطلوب آنها را دارد، بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه کنترل کیفیت صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایران را راه‌اندازی کرده‌ایم.

در این آزمایشگاه ما انواع شاخص‌های کیفی بسته بندی مانند استحکام و استقامت مقوا، نفوذپذیری در برابر آب و رطوبت، مقاومت بازشوندگی پرفراژ، استحکام چسب، مقاومت کارتن در برابر له شدن، سهولت باز شدن خطوط تا و … را بصورت کمی اندازه‌گیری می‌کنیم و بر روی هر محصول مشتری، بنا به درخواست او Certificate Of Analyze (COA) ارائه می‌دهیم. تمامی تجهیزات آزمایشگاه کنترل کیفیت ترام مطابق با به‌روزترین آزمایشگاه‌های صنعت بسته‌بندی در جهان است که ما برای نخستین بار جهت ارتقای بسته‌بندی مشتریان خود، در ایران پیاده‌سازی کرده‌ایم.

نوآوری در پیاده‌سازی کوتینگ‌ها و افکت‌های خاص

داشتن بسته‌بندی با ظاهری چشم نواز که توجه خریداران را به خود معطوف نماید از راهکارهای مؤثر در ارتقای شانس انتخاب محصول از میان ده‌ها کالای مشابهی است که خریداران در فروشگاه با آن مواجه می‌شوند. آنچه ما را در افکت‌گذاری جعبه‌های مقوایی و کارتن لمینیتی متمایز کرده است، نوآوری در بسته بندی با پیاده‌سازی افکت‌های خاصی همچون ایرودین است که درخشش خاص و لوکسی به جعبه می‌دهد. علاوه بر این، پیاده‌سازی افکت‌ها در ترام به دلیل فناوری‌ها و ماشین‌آلات پیشرفته و اینلاین، کیفیتی بی‌نظیر و ممتاز دارد.

گروه ترام با استفاده از فناوری‌های پیشرفته، بسته‌بندی‌های مقوایی و کارتن لمینیتی با افکت‌های خاص و درخشان تولید می‌کند.
گروه ترام با استفاده از تکنیک کلدفویل، جلوه‌ای درخشان و ظریف به بسته‌بندی‌های مقوایی می‌دهد.

تکنیک کلدفویل، آمیخته‌ای از ظرافت و درخشش

هات‌فویل و متال افکت (چاپ متالایز) تنها تکنیک‌هایی نیستند که می‌توانند جلوه‌ای براق و درخشنده به جعبه‌ها دهند؛ از نوآوری‌های ترام جهت ارتقای قدرت جلوه‌گری جعبه‌های مقوایی، اجرای تکنیک کلدفویل بر روی بسته بندی است. هر یک از افکت‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند و این تنوع بی‌نظیر در ترام حق انتخاب بیشتر به طراحان بسته‌بندی می‌دهد.

تمام افکت ها و کوتینگ های چاپ و بسته بندی که در دنیا رایج است، در ترام قابل اجرا می‌باشد.

افکت‌هایی جهت درخشش بسته‌بندی محصولات شما

هر آنچه در صنعت چاپ و بسته‌بندی که در جهت درخشش و برتری جعبه‌ها تاکنون پیاده‌سازی شده است، در ترام نیز قابلیت اجرا دارد. ما مجموعه‌ی ویژه‌ای از افکت‌های متمایز و چشم نواز، برای مشتریان خود فراهم کرده‌ایم.

به‌روزترین راهکارهای ارتقای کارایی بسته بندی

علاوه بر ارتقای برازندگی جعبه‌ها با افکت‌گذاری، ترام با ارائه‌ی راهکارهای ارتقای کارایی، نوآوری در بسته بندی مشتریان ایجاد کرده است. تکنیک Punching & Scoring از جمله تکنیک‌هایی ست که برای نخستین بار در ایران توسط گروه ترام پیاده‌سازی شده است. بهره‌گیری از این تکنیک که در ترام با ماشین‌آلات پر سرعت اجرا می‌شود، امکان مشاهده‌ی محصول درون جعبه را بدون نیاز به باز کردن درب آن فراهم کرده است.

گروه ترام با پیاده‌سازی تکنیک Punching & Scoring، امکان مشاهده محصول درون جعبه را بدون نیاز به باز کردن درب آن فراهم می‌کند.
استودیو طراحی ترام با ارائه خدمات نوآورانه، بسته‌بندی‌هایی طراحی می‌کند که از نظر ساختار و عملکرد منحصربه‌فرد هستند.

خدمات نوآورانه استودیو طراحی ترام

ما در گروه ترام چالش‌های طراحی و پیاده سازی ایده‌های بسته‌بندی مشتریان را به خوبی درک کرده و بزرگترین و جامع ترین خدمات طراحی بسته بندی را جهت ارتقای رضایت آنها فراهم کرده‌ایم. طراحان حرفه‌ای ما در استودیو ترام آماده‌ی همراهی شما در تمامی مراحل طراحی شامل ایده‌سنجی، ایده‌سازی و اجرای آن بر روی جعبه‌های مقوایی و کارتن‌های لمینیتی محصولات مختلف هستند.

به برخی از نوآوری‌های بسته‌بندی در استودیو ترام اشاره می‌شود :

 • تکنیک‌گذاری با در نظر گرفتن نیازهای محصول

 • طراحی ساختارهای خاص و کارا

 • استقرار سیستم برنامه‌ریزی تولید

 • استفاده از واقعیت افزوده جهت نمایش محصول پیش از تولید نهایی

 • ارائه‌ی طرح‌های متمایز و خلاقانه گرافیکی بر روی جعبه

 • ساخت نمونه (پروتوتایپ) با دقت بسیار بالا و مشابه محصول نهایی

 • آزمایشگاه کنترل کیفیت ترام و ارائه‌ی Certificate Of Analyze (COA) بر روی هر محصول

موارد فوق تنها بخش کوچکی از نوآوری‌های استودیو طراحی ترام در همکاری با طراحان مجموعه‌ی مشتریان و ارائه‌ی بسته‌بندی خاص و متمایز است.

دامنه‌ی رنگی گسترده و تولید رنگ مطلوب مشتریان

یکی دیگر از نوآوری‌های ترام در چاپ و بسته‌بندی ، پیاده سازی سیستم مدیریت رنگ است که امکان تولید رنگ دلخواه مشتریان را بدون استفاده از چشم خطاپذیر انسانی فراهم کرده است. این امر منجر به کاهش زمان تنظیم دستگاه، افزایش بهره‌وری و سرعت در چاپ می‌شود. با وجود سیستم مدیریت رنگ بی‌نظیر ترام، نیاز به حضور ناظر چاپ جهت تأیید رنگ در سفارشات متعدد کاهش یافته است و تلاش نموده‌ایم که با تسهیل فرآیند چاپ و بسته‌بندی ، تجربه‌ای متفاوت برای مشتریان‌مان فراهم آوریم.

علاوه بر این، آشپزخانه‌ی رنگ ترام امکان ساخت رنگ‌های خاص مطلوب مشتریان که همراستا با هویت برند آنها باشد را ممکن ساخته که این موضوع منجر به ارتقای رضایت مشتریان از کیفیت و اصالت رنگ‌های ساخته شده در ترام و برطرف کردن نگرانی‌ها و دغدغه‌های آنها از جایگاه برندشان در بازار شده است.

گروه ترام با پیاده‌سازی سیستم مدیریت رنگ و آشپزخانه رنگ، امکان تولید رنگ دلخواه مشتریان را فراهم می‌کند.
دلایل انتخاب ترام برای تولید بسته بندی جعبه مقوایی، کارتن لمینتی و جعبه طلقی

آنچه به واسطه‌ی انتخاب ترام، بدست خواهید آورد

آنچه ما را از سایر رقبایمان متمایز کرده است، خلق ارزشی فراتر از تولید جعبه است. ما با نوآوری در بسته بندی، تجربه‌ای منحصربه‌فرد از سفارش‌گذاری و تولید همراه با کنترل شاخص‌های کیفیت را برای مشتریان خود بوجود آورده‌ایم.

ترام با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها و ماشین‌آلات، طیف وسیعی از خدمات چاپ و بسته‌بندی را با کیفیت بالا و قیمتی مناسب ارائه می‌دهد.

نوآوری در بهره‌گیری ماشین‌آلات دارای تکنولوژی پیشرفته در صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران

کامل‌ترین و متنوع‌ترین مجموعه‌ی ماشین‌آلات چاپ و بسته‌بندی را به زیر یک سقف گرد هم آورده‌ایم. تنوع سایز و تعدد فناوری‌ها و ماشین‌آلات ترام علاوه بر سرعت بالای تولید، منجر به کاهش ضایعات مقوا و کاهش بهای تمام شده مشتریان می‌شود. ما توانسته‌ایم برای تولید بسته‌بندی نوآورانه، با بهره‌گیری از تنوع و امکانات ماشین‌آلات خود، پاسخگوی حجم انبوه و عادی سفارشات مشتریان خود در زمان مطلوب آنها باشیم.

در ادامه به برخی از فناوری‌ها و ماشین آلات پیشرفته‌ی ترام اشاره می‌شود:

 • تجهیزات نمونه‌سازی

 • تجهیزات و ماشین‌آلات به‌روز لیتوگرافی

 • ماشین‌آلات پیشرفته چاپ (تا 8 رنگ همزمان) با امکان افکت‌گذاری متمایز بصورت اینلاین و پیاده‌سازی افکت‌های ویژه و خاص مانند کلدفویل

 • ماشین لیتولمینیت دارای تکنولوژی اینلاین و تولید کیفیتی متمایز و ممتاز از کارتن‌های لمینیتی

 • ماشین آلات تولید پنجره چسبانی‌های خاص

 • ماشین آلات متنوع جعبه چسبانی که تنوع گسترده‌ای از ساختارهای ماشینی را پوشش می‌دهد

 • ماشین‌های هات‌فویل (طلاکوب) متنوع با امکان پیاده‌سازی این افکت بصورت خاص و متمایز

خلاقیت و نوآوری در بسته بندی با رویکردی سبز

حفاظت از محیط زیست در فرآیندهای تولیدی در سالهای اخیر مورد توجه‌ بسیاری از تولیدکنندگان صنایع مختلف بوده است؛ همچنین ارتقای آگاهی خریداران از مصرف کالاهایی که با حداقل میزان ریسک برای محیط زیست تولید شده‌اند، تولیدکنندگان را به سوی بهره‌گیری از رویکرد پایداری در تولید سوق داده است.

ترام در راستای تولید بسته بندی پایدار، با طراحی منطبق بر الزامات زیست محیطی سایت خود و پیاده‌سازی فرآیندهای تولیدی با حداقل میزان آلایندگی و ضایعات توانسته است در ارائه‌ی راهکارهای بهینه در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود نیز موفق عمل کند و برای نخستین بار در صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران، تندیس صنعت سبز ملی ایران را از آن خود کند.

گروه ترام با رویکردی سبز، بسته‌بندی‌هایی تولید می‌کند که از محیط زیست محافظت می‌کنند.
گروه ترام با پیاده‌سازی استاندارد FSSC 22000، ایمنی و سلامت بسته‌بندی مواد غذایی و دارویی را تضمین می‌کند.

نوآوری در ارتقای ایمنی و سلامت بسته‌بندی

حساسیت‌های مصرف کنندگان نهایی در مورد سلامت محصولات غذایی و دارویی، تولیدکنندگان صنایع مرتبط را به لزوم توجه به راهکارهای ارتقای ایمنی و حفظ سلامت محصولات خود سوق داده است. داشتن رویکردی پیشگیرانه جهت تضمین ایمنی مواد غذایی و دارویی در تهیه و تولید بسته‌بندی از دیگر نوآوری‌های بسته‌بندی است که برای نخستین بار در ایران توسط گروه ترام با موفقیت پیاده‌سازی شده است.

گروه ترام با در نظر گرفتن الزامات و استانداردهای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی موفق به دریافت گواهینامه‌ی FSSC 22000 شده است. از مهم‌ترین مزیت‌های پیاده‌سازی این استاندارد، مدیریت موثر ایمنی بسته‌بندی مواد غذایی و دارویی با ایجاد محیطی ایمن به دور از عوامل آلاینده برای تولید محصولات سالم و برطرف کردن نگرانی‌های مصرف‌کنندگان نهایی از سلامت و ایمنی کامل محصولات می‌باشد.

ترام برای چه صنایعی می‌تواند جعبه‌هایی متمایز و برازنده تولید کند؟

خدمات چاپ و بسته‌بندی ترام، می‌تواند بسته‌بندی مقوایی و کارتن‌های لمینیتی صنایع متنوعی را پوشش دهد.

از سالها پیش که با طراحی جعبه‌های دستمال کاغذی لوکس و همچنین جعبه شکلات متمایز و خاص قدم در مسیر ارتقای جایگاه بسته بندی ایران نمودیم، حال می‌توانیم بسته بندی خلاقانه انواع مواد غذایی، جعبه‌های دخانیات، جعبه‌های دارویی و مکمل، لوازم خانگی، بسته بندی لوازم آرایشی، مواد شوینده، صنایع ساختمانی و حتی لوازم الکتریکی و الکترونیکی مشتریان را به شیوه‌ای اثربخش ارتقا داده و تبدیل به عامل موفقیت برندشان در بازار کنیم و در این راه نوآوری و خلاقیت در بسته‌بندی را جوهره‌ی اصلی کار خود دانسته‌ایم. نگرش ما در ارائه‌ی بسته‌بندی به مشتریان‌مان، همواره نگرشی برد-برد و موفقیتی دوجانبه بوده است و همین رویکرد ما را تبدیل به انتخاب اول بسته‌بندی برندهای برتر کرده است.

گروه ترام با رویکردی نوآورانه و خلاقانه، بسته‌بندی‌های محصولات صنایع مختلف را ارتقا می‌دهد.
کارشناسان و مشاوران ترام پاسخگوی شما در زمینه خدمات چاپ و بسته بندی هستند.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

برای بهره‌مندی از خدمات گروه ترام و انتخاب راهکار مناسب ارتقای بسته‌بندی، درخواست خود را ثبت بفرمایید.