در بسته بندی سبز از مواد قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست استفاده می‌شود.

در رویکرد بسته بندی سبز تعهد ما به حفاظت از محیط زیست، تولید بسته‌بندی با کمترین میزان آلودگی محیطی و استفاده از مواد قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست در کلیه فرآیندهای تولیدی است

رویکرد بسته بندی سبز

اهمیت رویکرد صنعت سبز در بسته‌بندی

امروزه به دلیل ارتقای دانش، آگاهی و حساسیت مردم به زیان‌های استفاده از پلاستیک و مواد غیرقابل بازیافتی در بسته بندی، منجر به توجه ویژه تولیدکنندگان محصولات به بسته بندی غذایی، آرایشی و بهداشتی، بسته بندی مواد شوینده، دارویی و … به استفاده از موادی با آلایندگی کم و استفاده از مواد قابل بازیافت شده است. کاهش گازهای گلخانه‌ای، کاهش ضایعات بسته بندی و فرآیندهای تولیدی سازگار با محیط زیست در انتخاب نوع بسته بندی و تأمین‌کننده از جمله موارد حائز اهمیت برای شرکت‌هایی است که به مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی اهمیت می‌دهند و به آن متعهدند.

با بکارگیری مواد قابل بازیافت در صنعت سبز به مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی اهمیت می‌دهیم.
ترام به ارزش‌های بسته بندی پایدار و سازگار با محیط زیست متعهد می‌باشد.

ما لزوم توجه به ارزش‌های بسته بندی پایدار را درک کرده‌ایم

با ایده‌ی تمایز در بسته بندی قدم در مسیر نهاده‌ایم و در این مسیر همواره تمرکزمان بر ارزش‌های مشتریان و حساسیت‌های آنها در ابعاد مختلف مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی بوده است. طراحی واحد تولیدی منطبق بر استانداردهای صنعت سبز ایران، تأمین مواد اولیه‌ای کم‌خطر، استفاده از ماشین‌آلاتی که منجر به بهینه کردن مصرف مقوا و کاهش ضایعات می‌شوند، استفاده از منابع کاراتر، توجه به سرمایه‌های انسانی و اشتغال‌زایی، توانمندسازی کارکنان و کاهش آلایندگی از مواردی‌ست که در راستای مسئولیت‌پذیری اجتماعی در ترام صورت گرفته است.

رویکرد صنعت سبز در چاپ و بسته‌بندی

هدف بسته بندی سبز، طراحی محصولات و فرآیندهایی در تولید بسته بندی است که کمترین میزان آلایندگی را برای محیط زیست داشته باشد. صنعت سبز بدنبال افزایش بهره‌وری در تولید با هدف کاهش ضایعات و ریسک‌های محیطی و انسانی است.

نتایج پژوهش‌های مختلف نشان می‌دهد که بیش از 60 درصد خریداران مدرن، ملاحظات زیست محیطی و مسئولیت اجتماعی را در تصمیمات خرید خود در نظر می‌گیرند؛ از این رو شرکت‌هایی که به بسته بندی دوستدار محیط زیست اهمیت می‌دهند، از این طریق می‌توانند جایگاه برند خود را در بازارهای رقابتی ارتقا دهند.

با بسته بندی پایدار علاوه بر ملاحظات مسئولیت اجتماعی به ارتقا جایگاه برندتان در بازارهای رقابتی کمک کنید.
ترام با تولید بسته بندی پایدار و کاهش ضایعات در راستای محافظت از محیط زیست گام بر می‌دارد.

مشتریان ما، به حفاظت از محیط زیست اهمیت می‌دهند.

برندهایی که به ایمنی و سلامت محصولات خود اهمیت می‌دهند و خود را در قبال زمین و ارزش‌های محیط زیست و اجتماع در فرآیندهای تولید بسته بندی مسئول می‌دانند، ترام را به عنوان تأمین‌کننده‌ی متعهد به الزامات صنعت سبز ایران ، انتخاب می‌کنند.

ترام؛ برند سبز صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران

ما در گروه ترام در سال های 1400 و 1402 توانستیم به دلیل طراحی منحصربه‌فرد سایت تولیدی خود و فراهم نمودن تمهیدات زیر تندیس صنعت سبز ایران را از آن خود کنیم:

  • استفاده از نور طبیعی در سالن تولید و انبارها

  • اختصاص 35 درصد از زیربنای کل به فضای سبز

  • دفع اصولی مواد ضایع و جلوگیری از انباشت آنها

  • تفکیک فاضلاب عادی و صنعتی

  • اتصال به تصفیه خانه‌ی شهرک صنعتی جهت تصفیه‌ی پساب شهری

  • استفاده از سیستم هواساز و چیلر جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی

  • بکارگیری سیستم هوشمند کنترل دما و رطوبت در سالن تولید

  • استفاده از مصالح عایق در برابر صدا و جلوگیری از هدر رفت انرژی در سالن تولید و فضای انبارها

  • استفاده از سیستم‌های هوشمند جهت کاهش مصرف انرژی الکتریکی و آب

  • انتخاب محصولاتی کم مخاطره برای محیط زیست

این موفقیت در ترام حاصل دارا بودن نگرشی سبز به بسته بندی پایدار و همراهی با ارزش‌های اجتماعی و زیست محیطی است. ما معتقدیم ارتقای سیستم مدیریت سبز در تولید بسته‌بندی، همراهی مشتریانی را به دنبال خواهد داشت که با ما ارزش‌های مشترکی دارند.

دریافت تندیس صنعت سبز ایران توسط ترام حاصل دارا بودن نگرشی سبز به بسته بندی پایدار است.
از آنجایی که بازیافت مقوا به کاهش میزان آلایندگی کمک می‌کند، ترام تولید بسته بندی مقوایی و کارتن لمینتی را در اولویت قرار داده است.

انتخاب محصولاتی با ریسک آلایندگی کمتر

بسته بندی مقوایی و کارتن لمینیتی به دلیل نرخ بالای بازیافت، از روندهای پایدار در بسته بندی محسوب می‌شود. پژوهش‌ها نشان می‌دهد میزان آلایندگی کاغذ معادل 1.59 درصد از کل آلودگی است و بسته‌بندی‌ای که در تولید آن کاغذ و مقوا استفاده شده باشد نسبت به انواع بسته‌بندی مانند پلاستیک و فلز، برای محیط زیست کم‌خطرتر است.

بسته بندی مقوایی؛ پایدارترین نوع بسته‌بندی

مقوا یک ماده بسیار مناسب، ارگانیک و سازگار با محیط زیست است. مقوا می‌تواند بارها و بارها مورد استفاده قرار بگیرد بدون آن که برای محیط زیست، زیانی داشته باشد. کاغذ و مقوا علاوه بر خاصیت بازیافت پذیری، زیست تجزیه پذیری بالایی نیز دارند و با تولید انواع جعبه‌های مقوایی تلاش نموده‌ایم که تا جای ممکن علاوه بر کاهش هزینه‌های غیر ضروری، رسالت خود در تولید بسته‌بندی پایدار را ایفا کرده باشیم.

بسته بندی مقوایی سازگار با محیط زیست بوده و به علت بازیافت‌پذیری مقوا از پایدارترین نوع بسته بندی است.
در گروه ترام، بخشی از بسته بندی سبز با تولید کارتن‌های لمینتی و استفاده از میکروفلوت‌ها و تکنولوژی چاپ لیتولمینت اتفاق می‌افتد.

کارتن‌های لمینیتی؛ انتخابی مناسب در بسته بندی سبز

مهم‌ترین فاکتور در تعریف بسته بندی سازگار با محیط زیست، قابلیت بازیافت آن است و تأکید بر کاهش وزن بسته بندی و کاهش ضایعات به عنوان اهداف کلیدی در بسته بندی سبز معرفی شده است. خط تولید لیتولمینیت ترام با تولید کارتن‌های سه‌لایه‌ی لمینیتی با قابلیت بالا در بازیافت، بهره‌وری ماشین‌آلات، کاهش ضایعات، افزایش سرعت تولید و کاهش زمان تحویل (به دلیل دارا بودن فرآیند اینلاین لمینیت کردن پوستر بر روی سینگل فیس) با استراتژی بسته‌بندی پایدار همراستاست. در ترام علاوه بر فلوت‌های معمولی، امکان تولید میکروفلوت‌ها نیز فراهم شده است که از استحکام، ظرافت و زیبایی بی‌نظیری برخوردار هستند.

ترام به دلیل ارائه خدمات متنوع چاپ و بسته‌بندی با کیفیت بالا، تجربه مشتری عالی، تحویل سریع سفارشات و ...، انتخاب اول بسته‌بندی برای برند شما است.

ترام با بهره‌گیری از دانش فنی، تجهیزات پیشرفته و تجربه‌ای که حاصل  سه نسل فعالیت در صنعت چاپ و بسته بندی ایران است، توانسته است رضایت برندهای برتری که به داشتن بسته بندی باکیفیت و متمایز اهمیت می‌دهند را جلب کند. ما با ارج نهادن به ارزش‌های مشتریان نیازهای آنها را در تولید بسته بندی لحاظ خواهیم کرد.

کارشناسان و مشاوران ترام پاسخگوی شما در زمینه خدمات چاپ و بسته بندی هستند.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

برای بهره‌مندی از خدمات گروه ترام و انتخاب راهکار مناسب جهت ارتقای بسته بندی، آماده‌ی گفتگو با شما هستیم.