اخبار | ترام

تغییر زبان

واکسیناسیون پرسنل گروه صنعتی ترام

پاندمی کرونا و پیک پنجم آن در ایران، جان های عزیز بسیاری را گرفت و علیرغم رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به تعطیلی موقت و اجباری بخش هایی از صنایع مختلف شد. در این میان، سرعت گرفتن نسبی روند واکسیناسیون در روزهای اخیر، منجر به روشن شدن بارقه هایی از امید در دل هموطنانمان شده است.

ما نیز به امید آمدن روزهای روشن تر و رخت بر بستن کرونا، بر آن شدیم که در راستای تأمین سلامت و ایمنی همکارانمان در گروه ترام، اقدام به تهیه و تزریق واکسن در محل شرکت نماییم.

باور داریم که امنیت وسلامت جسمی و روانی کارکنان و همچنین دغدغه مندی و همدلی در بحران هایی چون پاندمی کرونا، از الزامات یک فرهنگ اثربخش در محیط کار است.

شهریور ۱۴۰۰

بازدید معاون محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت

و هیات همراه از گروه ترام

خرداد ۱۴۰۰

بازدید معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر

و هیات همراه از گروه ترام

اردیبهشت ۱۴۰۰

بازدید مدیر عامل محترم بانک تجارت

و هیات همراه از گروه ترام

ما به تعاملات سازنده ای برای توسعه صنعت چاپ و بسته بندی ایران می اندیشیم.

بهمن ۱۳۹۹

بازدید نماینده محترم مردم شهرستان شهرضا و دهاقان مجلس شورای اسلامی از ترام

بازدید نماینده محترم مردم شهرستان شهرضا و دهاقان در مجلس شوراى اسلامى، مدیر عامل محترم شرکت شهرک هاى استان اصفهان و ریاست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرضا به اتفاق همکاران محترمشان از مجموعه صنعتی ترام چاپ.

دی ۱۳۹۹

بازدید مدیران بانک تجارت از مجموعه صنعتی ترام

بانک‌ها به منظور ایجاد فضای تبادل و همفکری و برنامه‌ریزی دقیق در راستای حمایت از تولید و به کارگیری صحیح منابع جهت قدم برداشتن به سمت رونق تولید، در اقتصاد کشورمان دارای جایگاه ویژه‌ای هستند.

امید است که همکاری مجموعه صنعتی ترام و بانک تجارت، موجب رونق تولید و توسعه فعالیت های صنعتی و افزایش بهره بری گردد.

آذر ۱۳۹۹

بزرگداشت روز اصفهان
هر کجا که چشم بیندازی تصویری از تاریخ کهن ایران زمین را می‌بینی در این شهری که نصف جهان خوانندش.

به گفته جهانگردانی که گام برخاک اصفهان نهاده‌اند،نه نیمی از جهان بلکه زیبایی‌های تمام دنیا در نصف‌جهان تلالو یافته است،از آبی گنبدهای فیروزه‌ای تا نقش‌جهانی که در جهان مانند ندارد.

یکم آذر ماه جهت ارج نهادن به شهر تاریخی و هنر دوست اصفهان، به عنوان روز اصفهان تعیین شده است.

بنابر شواهد و مستندات تاریخی و المان های موجود در میدان نقش جهان، بنیان شهر اسطوره ای اصفهان در ماه آذر (قوس) دیده شده و خشت اول شهر اصفهان را در این ماه گذاشتند، بنابراین اول آذرماه جهت ارج نهادن به شهر تاریخی و هنر دوست اصفهان به عنوان روز اصفهان و همچنین نگاره تاریخی منقوش بر کاشی کاری های سردر بازار قیصریه (قوس آذر) که با اقتباس از صورت فلکی برج قوس طراحی شده به عنوان نماد اصفهان، انتخاب شد.

در آذرماه ۱۳۹۴ اصفهان به عضویت شبکه شهرهای خلاق زیر نظر یونسکو درآمد. صنایع دستی‌های اصفهان در ایران و حتی جهان زبانزد خاص و عام است. کارخانه‌های متعدد و همچنین بیشترین کارگاه و بزرگترین کارخانه‌های طلای ایران در این شهر قرار دارند. منارجنبان، سی و سه پل، پل خواجو، عمارت عالی‌قاپو، میدان نقش جهان، کاخ چهل ستون و… از اماکن تاریخی اصفهان هستند.

ما نیز مفتخریم که در این استان به عنوان پیشرفته ترین کارخانه ی چاپ و بسته بندی ایران فعالیت داریم.

آذر ۱۳۹۹

نصب موفقیت آمیز دستگاه یووی توسط متخصصان داخلی مجموعه صنعتی ترام

با توجه به محدودیت های به وجود آمده در استفاده از مهارت متخصصین خارجی در نصب دستگاه یووی، بار دیگر متخصصین ترام دست در دست یکدیگر با تکیه بر توانایی و دانش خود نصب دستگاه یووی را با موفقیت به پایان رساندند.

و این نتیجه همت و همکاری و اعتماد به توانایی واحدهای نگهداری و تعمیرات و تولید ترام بود که اینچنین به سرانجام رسید.

امیدواریم که در آینده، بیشتر از قبل شاهد نمایش توانمندی های مجموعه ترام باشیم.

مهر ۱۳۹۹

راه اندازی واحد خدمات مشتریان در مجموعه ترام چاپ سپاهان

خدمات مشتری، فرآیند تضمین رضایت مشتری و ارائه خدمات به مشتریان قبل،در طول و پس از خرید است و با توجه به محصول یا خدمت، صنعت و مشتری میتواند متفاوت باشد. خدمت به مشتری شامل همکاری با مشتری، رسیدگی به شکایات و سوالات، پیگیری ، جلب رضایت مشتری و … است.

خواسته های مشتریان از ما نه تصادفی و نه غیر قابل پیش بینی است،بنابراین خدمات مشتری در یک روش منطقی و منظم سازماندهی می شود تا پیش بینی و نیازهای مشتری و اهداف مشتری را هر چه بیشتر برآورده سازد.

با ثبت سفارش مشتری، ارتباط با وی قطع نمی‏شود بلکه واحد خدمات مشتریان بسته به نوع و درخواست مشتری، در هر مرحله، از طریق کانال های ارتباطی متفاوت، اطلاعات مربوط به پیشرفت سفارش را در اختیار مشتری قرار خواهد داد. در پیگیری هر درخواست، استاندارد مشخصی در زمان پاسخگویی و پیگیری فرایندها وجود دارد.

خدمات مشتریان در گروه صنعتی ترام

فلسفه وجودی گروه صنعتی ترام رضایت مشتری می باشد و واحد خدمات مشتریان نگرش مشتری محور، در دسترس بودن، احترام، حسن نیت و ارتقا کیفیت خدمات را، راز تحقق وفاداری در مشتریان ترام می داند و در تلاش است با مسئولیت پذیری همه جانبه و ارتقا ارتباط فراگیر، مسیر حرکت به سوی طرفداری را برای مشتریان محترم هموار سازد.

صنعت چاپ و بسته بندی  فعالیت تجاری بر بستر B2B و با ماهیت تولید محصول سفارشی است لذا مشتریان محترم جهت دستیابی به زنجیره تامین پایدار نیاز به تامین کنندگان پاسخگو و مطمئن  دارند.در این راستا گروه صنعتی ترام تحقق این مهم را با استقرار واحد خدمات مشتریان انجام داده است و با ایجاد تنوع در کانال های ارتباطی با مشتریان محترم خود را متعهد به ارتقا خدمات موثر و به موقع می داند.

در حقیقت واحد خدمات مشتریان وظیفه نمایندگی مشتریان درگروه ترام را دارد و به منظور صیانت از حقوق مسلم مشتریان در تلاش است با ایجاد یک ارتباط کارا با دریافت بازخوردهای مشتریان و پیگیری آنها در قالب سیستم مدیریت کیفیت، ایجاد ارزش افزوده روز افزون را محقق نماید.

گروه صنعتی ترام همواره ارائه خدمات بروز را سرلوحه خویش قرارداده است. بدین منظور پرتال مشتریان جهت یک ارتباط تعاملی و سازنده در دستور کار واحد فناوری اطلاعات قرارگرفته است و به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مهر ۱۳۹۹

بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ

یازدهم شهریور برای مجموعه صنعتی ترام اهمیت بسیاری دارد زیرا این روز «روز ملی صنعت چاپ» نام گذاری شده است.

خانواده ترام با رعایت پروتکل های بهداشتی این روز را که یادآور تلاش مستمر و زحمت مداوم جمعی از هنر صنعتگران و متخصصان است، جشن گرفتند.

شهریور ۱۳۹۹

بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از مجموعه ترام چاپ سپاهان

گروه صنعتی ترام امروز میزبان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی، اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای، رضا مهندسی رئیس گروه فرهنگی اداره کل و سعید طبیبیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا  بود.

جناب رمضانعلی معتمدی از حضور و بازدید از این مجموعه اظهار خرسندی نمود و با اشاره به نامگذاری سال به نام جهش تولید گفت: بخش خصوصی ظرفیت‌های فراوانی داشته که لازم است دیده شود و نسبت به رفع موانع موجود در مسیر تولید اقدام شایسته صورت پذیرد.

ایشان همچنین تصریح کرد: مجتمع ترام چاپ، مجموعه‌ای پویا، رو به جلو، آینده نگر و به روز بوده و افق فعالیت این مجموعه بسیار مطلوب است و امیدواریم برنامه‌های توسعه‌ای این مجموعه با موفقیت اتفاق بیفتد.

علیرضا احمدی مدیرعامل ترام چاپ نیز در این بازدید به بیان توضیحاتی پیرامون روند فعالیت این چاپخانه پرداخت و از این چاپخانه به عنوان بزرگترین مجموعه تولید جعبه های مقوایی در کشور و یکی از بزرگترین واحدها در سطح خاورمیانه نام برد که در حوزه تولید انواع جعبه های صنایع شیرینی، شکلات، سلولزی و غذایی و…. فعالیت می‌کند.

همچنین عنوان کردند که توانسته اند با وجود تحریم‌ها از ماشین آلات و تجهیزات روز دنیا در این مجموعه بهره ببرند.

 

انعکاس خبر در رسانه های ملی

https://bit.ly/3aVizj3

https://bit.ly/32tqLTA

مرداد ۱۳۹۹

بازدید رییس دانشگاه علمی و کاربردی استان اصفهان از مجموعه ترام چاپ سپاهان

بازدید رییس و معاونین دانشگاه علمی و کاربردی استان اصفهان از مجموعه ترام چاپ سپاهان در جهت بالا بردن همکاری متقابل در حوزه ی پرورش نیروی انسانی متخصص، صورت پذیرفت.

سابقه ی درخشان و طولانی مدت مجموعه چاپ و بسته بندی ترام به عنوان الگویی در بین تمامی مجموعه های همکار، و توانایی آن در جذب افراد با استعداد، و همچنین عملکرد قوی این مجموعه در آموزش های کوتاه مدت و بلند مدت در جهت پرورش نیروهای متخصص در این زمینه، مدیران و معاونین دانشگاه علمی و کاربردی را برآن داشت تا به منظور پیگیری طرح های مشترک از مجموعه ترام چاپ بازدید نمایند.

ارتقا سطح علمی نیروهای کار در خدمت چاپ و بسته بندی گامی در جهت ارزش های ترام چاپ می باشد که امید است محقق گردد.

مرداد ۱۳۹۹

آغاز صادرات محصولات گروه صنعتی ترام به کشورهای منطقه
همزمان با بازگشایی مرزهای ترانزیت بین کشور ایران و عراق، اولین محموله صادراتی شرکت ترام به کشور عراق ارسال شد.

ارسال این سفارش که کلیه مراحل آن از ایده پردازی و طراحی تا اجرا در گروه صنعتی ترام محقق شده است، اقدام بزرگی در راستای رسیدن به اهداف صادراتی شرکت در سال ۱۳۹۹ محسوب می شود.

یکی از مهمترین برنامه های شرکت ترام در سال ۱۳۹۹، صادرات به کشورهای منطقه می باشد که جهت این موضوع برنامه بازاریابی گسترده ای در منطقه اجرا شده است. نتیجه این برنامه ارسال اولین محموله صادراتی به کشور هدف می باشد. امید است در آینده و با ادامه برنامه های اجرا شده، این موضوع توسعه پیدا کرده و به نقطه عطفی در صنعت چاپ ایران تبدیل شود.

تیر ۱۳۹۹

ضایعه درگذشت کارآفرین برتر ملی جناب آقای حاج محمد کریم فضلی بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ مایه تأسف و تأثر جامعه تولید و کارآفرینی شد.

این چهره ماندگار صنعتی نه تنها در عرصه تولید و کارآفرینی عمری تلاش کرد و باعث ایجاد اشتغال فراوان برای خانواده های ایرانی شد بلکه در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی و حمایت از کودکان ایرانی تلاش فراوان و اثرگذار داشته و  باقیات و صالحات ارزشمندی از خود در عرصه نیکوکاری و رسیدگی به نیازمندان به یادگار گذاشت.

گوشه ای از اقدامات این کارآفرین برتر به شرح زیر می باشد.

تأسیس دانشگاه

مرکز آموزش علمی ـ کاربردی گروه صنعتی گلرنگ از سال ۱۳۸۶ با هدف دانش‌افزایی و تأمین نیروی انسانی و ماهر گروه صنعتی گلرنگ تأسیس گردید و با پذیرش دانشجو در سه رشته مهارتی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون به یازده رشته در سطوح کاردانی و کارشناسی رسیده است.

حمایت از دانشگاه، دانشجویان و نخبگان

گروه صنعتی گلرنگ به منظور خلق آینده پایدار و با توجه به اهمیت فضای دانشگاهی در پیشبرد رفاه و توسعه، تاکنون اقدامات زیادی در زمینه تعامل با دانشگاه‌ها انجام داده است. از جمله این اقدامات می‌توان به حمایت از دانشجویان و نخبگان اشاره کرد که در این گروه با جدیت پیگیری می‌شود و هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به دعوت این مجموعه، به گروه صنعتی گلرنگ پیوسته‌اند. از دیگر ارتباطات و تعاملات گروه صنعتی گلرنگ با دانشگاه‌ها در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 بورسیه

گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۷۷ دانشجوی دانشگاه تهران را در ششمین جشنواره خیرین و واقفین دانشگاه تهران بر عهده گرفت.

در این جشنواره، که عصر روز شنبه ۴ اسفندماه ۹۷ برگزار شد، اعلام گردید گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۷۲ دانشجوی ایرانی و غیر ایرانی و ۵ دانشجوی آسیب دیده از زلزله را بر عهده گرفته است.

در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ نیز گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۰۵ دانشجوی ایرانی و غیر ایرانی دانشگاه تهران را به عهده گرفته بود.

 برگزاری مراسم بزرگداشت پرفسور رضا در دانشکده مدیریت تهران

 با حمایت و همکاری گروه صنعتی گلرنگ بزرگداشت پرفسور فضل الله رضا در تاریخ ۴ آذر ماه ۹۲ در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. این آیین علمی و فرهنگی به گرامیداشت استاد پرفسور رضا اختصاص داشت که از چهره‌های ماندگار علمی و فرهنگی کشور عزیزمان محسوب می‌شود. این مراسم با حمایت همه جانبه گروه صنعتی گلرنگ انجام شد.

برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی

گروه صنعتی گلرنگ با همکاری دانشگاه شریف، اقدام به برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی نمود.

این جشنواره با هدف ترغیب دانشجویان، اساتید و صاحبان ایده‌های کسب‌وکار به ارائه دستاوردهای علمی ـ پژوهشی و ایده‌های نو مبتنی بر علم و دانش که امکان کارآفرینی و تولید ثروت را در موضوعات فعالیت‌های گروه صنعتی گلرنگ داشته باشند، برگزار شد.

گفتنی است جوایز این جشنواره طی مراسمی، در دفتر دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ با حضور مهندس فاضلیان معاون توسعه صنعتی گروه صنعتی گلرنگ، دکتر گودرزی معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ، دکتر باقری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی شریف و دکتر موحدی مدیر امور پژوهش معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، یک‌شنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۳ اهدا شد.

برگزاری کارگاه‌های علمی به مناسبت سالروز تاسیس “گروه صنعتی گلرنگ” در دانشگاه شریف

به پیشنهاد دانشگاه صنعتی شریف، هفته گروه صنعتی گلرنگ در تاریخ ۱۷ آذر ماه ۹۲ و همزمان با سالروز تاسیس گروه صنعتی گلرنگ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد که شامل برگزاری کارگاه‌های علمی و نیز معرفی محصولات و توانمندی‌های این گروه در راستای تعامل صنعتی و دانشگاه بود.

حمایت مالی در بهره‌برداری از ساختمان تکمیلی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف

ساختمان تکمیلی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف ظهر یکشنبه بیست‌ویکم خردادماه سال ۸۵، طی مراسمی با حضور استاد حاج محمدکریم فضلی ریاست هیأت مدیره گروه صنعتی گلرنگ، دکتر سعید سهراب‌پور ریاست دانشگاه صنعتی شریف و دکتر مهدی فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ و با حمایت مالی گروه به بهره‌برداری رسید.

حمایت از فرهنگ و هنر

افتتاح پردیس سینمایی کورش

بزرگ‌ترین پردیس سینمایی کشور به نام پردیس سینمایی کورش با سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ بیست و هفتم مرداد ماه ۱۳۹۳ افتتاح شد.

این پردیس جزئی از مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی کورش است که دارای ۱۴ سالن سینماست و در ابتدا ۲۸۰۰ صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کرد و سپس در سال ۹۷ این ظرفیت به ۳۳۰۰صندلی رسید.

به کارگیری مدرن‌ترین تجهیزات صوتی و تصویری دیجیتال و آنالوگ و پیشرفته‌ترین فناوری‌های نورپردازی تئاتر، از ویژگی‌ها‌ی منحصربه‌فرد این پردیس سینمایی است.

فعالیت‌های خیریه

 کمک ۱۵ میلیارد تومانی به آسیب‌دیدگان سیل

مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ در همایش آغاز سال کاری گروه صنعتی گلرنگ در سال ۹۸، از کمک ۱۵ میلیارد تومانی این گروه صنعتی به آسیب‌دیدگان سیل خبر داد.

این کمک‌ها با شناسایی نیازهای هم وطنان آسیب دیده از سیل برنامه‌ریزی شده و به مرور در اختیار آنها قرار می‌گیرد، از جمله در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸، گروه صنعتی گلرنگ با همیاری جمعیت هلال احمر ۲۰ هزار بسته‌ی غذایی و بهداشتی در بین هم‌وطنان آسیب‌دیده از سیل در استان‌های لرستان و خوزستان توزیع کرد.

این بسته‌ها نسبت به جمعیت هر منطقه و اطلاعات جمع‌آوری شده توزیع شد، از این رو اقلام دیگری نیز غیر از تولیدات گروه صنعتی گلرنگ، از جمله ۱۰۰۰ عدد پشه‌بند برای هم‌وطنان خوزستانی در کنار این بسته‌ها اهدا شد.

همچنین در ماه اردیبهشت، گروه صنعتی گلرنگ به برکت نام مولای متقیان علی (ع) ۱۱۰ تخته فرش ۱۲ متری در محلات سیل‌زده‌ی شهرهای جویبار، کیاکلا، سوادکوه، میاندرود و نکا واقع در استان مازندران توزیع کرد.

کمک‌های گروه صنعتی گلرنگ به مناطق آسیب دیده از سیل همچنان با برنامه‌ریزی و شناسایی نیازها ادامه دارد.

حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه

گروه صنعتی گلرنگ از همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه به منظور کمک به حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه، فعالیت‌های متنوعی را در این زمینه آغاز کرد و کمک‌های اهدایی این گروه صنعتی با همکاری شرکت‌های عضو و مشارکت موسسه نیکوکاری «مهرآفرین» و «طلوع بی‌نشان» به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد.

کمک‌رسانی به آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی

همکاران کلیه شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ با اهداء یک تا ۳۰ روز از حقوق خود به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به یاری هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله شتافتند. همچنین علاوه بر این کمک‌ها گروه صنعتی گلرنگ نیز با تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز به ارزش بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان، هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله را یاری رساند.

جهت مشاهده سایراقدامات این کارآفرین برتر بر روی این قسمت کلیک فرمائید .

درگذشت کارآفرین برتر ملی 

جناب آقای حاج محمد کریم فضلی

اردیبهشت ۱۳۹۹

کاهش هزینه لجستیک در گروه ترام
در بخش زنجیره تامین و مدیریت لجستیک گروه ترام ، برای رفع  دغدغه، هزینه و نوع حمل مشتریان با راه اندازی بخش مستقل لجستیک، اقدام به جذب و بکارگیری ناوگان حمل و نقل زمینیو ارزیابی دقیق و متناسب با نیاز مشتریان کرده و با خودروهای حمل باری که استانداردهای مد نظر ترام را اخذ کرده اند به صورت مستقیم عقد قرار داد نمود و این مورد باعث کاهش حداقل  ۱۰ درصد هزینه حمل برای مشتریان گرانقدر این مجموعه شده است.

این عامل نه تنها کاهش هزینه حمل را در بر داشته ، بلکه سلامت محموله ارسالی ،پیگیری و دقت راننده را نیز در پی داشت.

در گروه ترام، لجستیک بخشی از مدیریت زنجیره تامین است که در آن به منظور رفع نیاز مشتری، برنامه ریزی، پیاده سازی و کنترل جریان کارآمد و موثر رو به جلو و ذخیره و نگهداری کالا، خدمات و اطلاعات مرتبط بین نقطه مبدا و نقطه مصرف، صورت می‌گیرد.

ما در ترام فعالیت‌های لجستیکی شامل مدیریت حمل و نقل ورودی و خروجی، مدیریت ناوگان، انبارداری مواد اولیه مورد نیاز و درصورت لزوم مواد اولیه مشتریان، حمل مواد، اجرای سفارش و تبادل اطلاعات مربوط به وضعیت سفارش، مدیریت موجودی، بسته بندی محصولات مطابق نیاز مشتری، انتخاب بهینه وسیله حمل منطبق بر نیاز مشتری، انبارداری محصولات تولید شده، برنامه ریزی ارسال را انجام می دهیم تا:

  • زمان تحویل را تا جای ممکن کاهش دهیم.
  • مشتری با خیالی آسوده بتواند موجودی انبار خود را کاهش دهد.
  • ریسک توقف در خط تولید مشتری به حداقل برسد.
  • محصولات یکنواخت و سالم به دست مشتری برسد.

و همه اینها یعنی هزینه‌های کل برای مشتری کاهش پیدا کند.

اسفند ۱۳۹۸

درگذشت کارآفرین برتر ملی 

جناب آقای حاج محمد کریم فضلی

ضایعه درگذشت کارآفرین برتر ملی جناب آقای حاج محمد کریم فضلی بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ مایه تأسف و تأثر جامعه تولید و کارآفرینی شد.

این چهره ماندگار صنعتی نه تنها در عرصه تولید و کارآفرینی عمری تلاش کرد و باعث ایجاد اشتغال فراوان برای خانواده های ایرانی شد بلکه در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی و حمایت از کودکان ایرانی تلاش فراوان و اثرگذار داشته و  باقیات و صالحات ارزشمندی از خود در عرصه نیکوکاری و رسیدگی به نیازمندان به یادگار گذاشت.

گوشه ای از اقدامات این کارآفرین برتر به شرح زیر می باشد.

تأسیس دانشگاه

مرکز آموزش علمی ـ کاربردی گروه صنعتی گلرنگ از سال ۱۳۸۶ با هدف دانش‌افزایی و تأمین نیروی انسانی و ماهر گروه صنعتی گلرنگ تأسیس گردید و با پذیرش دانشجو در سه رشته مهارتی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون به یازده رشته در سطوح کاردانی و کارشناسی رسیده است.

حمایت از دانشگاه، دانشجویان و نخبگان

گروه صنعتی گلرنگ به منظور خلق آینده پایدار و با توجه به اهمیت فضای دانشگاهی در پیشبرد رفاه و توسعه، تاکنون اقدامات زیادی در زمینه تعامل با دانشگاه‌ها انجام داده است. از جمله این اقدامات می‌توان به حمایت از دانشجویان و نخبگان اشاره کرد که در این گروه با جدیت پیگیری می‌شود و هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به دعوت این مجموعه، به گروه صنعتی گلرنگ پیوسته‌اند. از دیگر ارتباطات و تعاملات گروه صنعتی گلرنگ با دانشگاه‌ها در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 بورسیه

گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۷۷ دانشجوی دانشگاه تهران را در ششمین جشنواره خیرین و واقفین دانشگاه تهران بر عهده گرفت.

در این جشنواره، که عصر روز شنبه ۴ اسفندماه ۹۷ برگزار شد، اعلام گردید گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۷۲ دانشجوی ایرانی و غیر ایرانی و ۵ دانشجوی آسیب دیده از زلزله را بر عهده گرفته است.

در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ نیز گروه صنعتی گلرنگ بورسیه ۱۰۵ دانشجوی ایرانی و غیر ایرانی دانشگاه تهران را به عهده گرفته بود.

 برگزاری مراسم بزرگداشت پرفسور رضا در دانشکده مدیریت تهران

 با حمایت و همکاری گروه صنعتی گلرنگ بزرگداشت پرفسور فضل الله رضا در تاریخ ۴ آذر ماه ۹۲ در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. این آیین علمی و فرهنگی به گرامیداشت استاد پرفسور رضا اختصاص داشت که از چهره‌های ماندگار علمی و فرهنگی کشور عزیزمان محسوب می‌شود. این مراسم با حمایت همه جانبه گروه صنعتی گلرنگ انجام شد.

برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی

گروه صنعتی گلرنگ با همکاری دانشگاه شریف، اقدام به برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری گلرنگ با نام استاد حاج محمد کریم فضلی نمود.

این جشنواره با هدف ترغیب دانشجویان، اساتید و صاحبان ایده‌های کسب‌وکار به ارائه دستاوردهای علمی ـ پژوهشی و ایده‌های نو مبتنی بر علم و دانش که امکان کارآفرینی و تولید ثروت را در موضوعات فعالیت‌های گروه صنعتی گلرنگ داشته باشند، برگزار شد.

گفتنی است جوایز این جشنواره طی مراسمی، در دفتر دکتر فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ با حضور مهندس فاضلیان معاون توسعه صنعتی گروه صنعتی گلرنگ، دکتر گودرزی معاون برنامه‌ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ، دکتر باقری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی شریف و دکتر موحدی مدیر امور پژوهش معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، یک‌شنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۳ اهدا شد.

برگزاری کارگاه‌های علمی به مناسبت سالروز تاسیس “گروه صنعتی گلرنگ” در دانشگاه شریف

به پیشنهاد دانشگاه صنعتی شریف، هفته گروه صنعتی گلرنگ در تاریخ ۱۷ آذر ماه ۹۲ و همزمان با سالروز تاسیس گروه صنعتی گلرنگ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد که شامل برگزاری کارگاه‌های علمی و نیز معرفی محصولات و توانمندی‌های این گروه در راستای تعامل صنعتی و دانشگاه بود.

حمایت مالی در بهره‌برداری از ساختمان تکمیلی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف

ساختمان تکمیلی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف ظهر یکشنبه بیست‌ویکم خردادماه سال ۸۵، طی مراسمی با حضور استاد حاج محمدکریم فضلی ریاست هیأت مدیره گروه صنعتی گلرنگ، دکتر سعید سهراب‌پور ریاست دانشگاه صنعتی شریف و دکتر مهدی فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ و با حمایت مالی گروه به بهره‌برداری رسید.

حمایت از فرهنگ و هنر

افتتاح پردیس سینمایی کورش

بزرگ‌ترین پردیس سینمایی کشور به نام پردیس سینمایی کورش با سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ بیست و هفتم مرداد ماه ۱۳۹۳ افتتاح شد.

این پردیس جزئی از مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی کورش است که دارای ۱۴ سالن سینماست و در ابتدا ۲۸۰۰ صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کرد و سپس در سال ۹۷ این ظرفیت به ۳۳۰۰صندلی رسید.

به کارگیری مدرن‌ترین تجهیزات صوتی و تصویری دیجیتال و آنالوگ و پیشرفته‌ترین فناوری‌های نورپردازی تئاتر، از ویژگی‌ها‌ی منحصربه‌فرد این پردیس سینمایی است.

فعالیت‌های خیریه

 کمک ۱۵ میلیارد تومانی به آسیب‌دیدگان سیل

مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ در همایش آغاز سال کاری گروه صنعتی گلرنگ در سال ۹۸، از کمک ۱۵ میلیارد تومانی این گروه صنعتی به آسیب‌دیدگان سیل خبر داد.

این کمک‌ها با شناسایی نیازهای هم وطنان آسیب دیده از سیل برنامه‌ریزی شده و به مرور در اختیار آنها قرار می‌گیرد، از جمله در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸، گروه صنعتی گلرنگ با همیاری جمعیت هلال احمر ۲۰ هزار بسته‌ی غذایی و بهداشتی در بین هم‌وطنان آسیب‌دیده از سیل در استان‌های لرستان و خوزستان توزیع کرد.

این بسته‌ها نسبت به جمعیت هر منطقه و اطلاعات جمع‌آوری شده توزیع شد، از این رو اقلام دیگری نیز غیر از تولیدات گروه صنعتی گلرنگ، از جمله ۱۰۰۰ عدد پشه‌بند برای هم‌وطنان خوزستانی در کنار این بسته‌ها اهدا شد.

همچنین در ماه اردیبهشت، گروه صنعتی گلرنگ به برکت نام مولای متقیان علی (ع) ۱۱۰ تخته فرش ۱۲ متری در محلات سیل‌زده‌ی شهرهای جویبار، کیاکلا، سوادکوه، میاندرود و نکا واقع در استان مازندران توزیع کرد.

کمک‌های گروه صنعتی گلرنگ به مناطق آسیب دیده از سیل همچنان با برنامه‌ریزی و شناسایی نیازها ادامه دارد.

حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه

گروه صنعتی گلرنگ از همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه به منظور کمک به حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه، فعالیت‌های متنوعی را در این زمینه آغاز کرد و کمک‌های اهدایی این گروه صنعتی با همکاری شرکت‌های عضو و مشارکت موسسه نیکوکاری «مهرآفرین» و «طلوع بی‌نشان» به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد.

کمک‌رسانی به آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی

همکاران کلیه شرکت‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ با اهداء یک تا ۳۰ روز از حقوق خود به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به یاری هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله شتافتند. همچنین علاوه بر این کمک‌ها گروه صنعتی گلرنگ نیز با تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز به ارزش بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان، هم‌وطنان آسیب دیده از زلزله را یاری رساند.

جهت مشاهده سایراقدامات این کارآفرین برتر بر روی این قسمت کلیک فرمائید .

اردیبهشت ۱۳۹۹

گزارش تصویری

از عملکرد گروه صنعتی ترام

در مقابله با انتشار ویروس کرونا

و بالابردن سلامت محصول

 

فروردین ۱۳۹۹

سال نو مبارک

آن شب که تو در میان مایی روز است

و آن روز که با تو می رود نوروزست

دی رفت و به انتظار فردا منشین

دریاب که حاصل حیات امروزست

فروردین ۱۳۹۹

مقابله با انتشار ویروس کرونا  در گروه صنعتی ترام

همانگونه که در جریان هستید جامعه جهانی مدتی است با ویروس کرونا درگیر شده است و از آنجایی که مقابله با انتشار و پیشگیری از این ویروس جهت پشت سرگذاشتن این بحران وظیفه همگانی است .

گروه صنعتی ترام بر آن شد تا در راستای رسالت خود در بسته بندی محصولات مصرفی مخصوصا صنایع غذایی با توجه به در اختیار داشتن سایت تولیدی خود که بر اساس آخرین استانداردهای سازمان غذا و دارو تاسیس شده، اقدامات زیر را، به صورت لحظه ای در این مجموعه به جریان اندازد.

  1. سایت تولیدی، ماشین آلات و تجهیزات در شرایطی کاملا بهداشتی و تحت کنترل دقیق در حال تولید محصولات هستند.
  2. کلیه مسیرهای ورودی و خروجی تحت نظارت و به صورت لحظه ای ضدعفونی و اقدامات پیشگیرانه در این نقاط انجام می گیرد.
  3. ساختمان اداری ،محیط و پرسنل ترام کاملا در وضعیت بهداشتی قرار گرفته و آموزش های لازم جهت حفظ و تداوم موارد بهداشتی انجام گرفته است.
  4. کلیه تجهیزات و امکانات کنترل نظافت عمومی و تخصصی ماشین آلات خریداری و به کارگیری شده است.
  5. کلیه کارکنانی که در خطوط تولید بسته بندی های دست ساز مشغول به فعالیت هستند ملزم به استفاده از تجهیزات کاملا ضدعفونی شده، لباس، ماسک و دستکش بهداشتی هستند.

در تلاشیم تا با رعایت اصول و قوانین در این بحران پیش آمده حمایت لازم  را از صنایع مختلف مخصوصا صنعت غذایی و سلولزی و … که به صورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط هستند را به عنوان وظیفه خود در نظر بگیریم.

اسفند ۱۳۹۸

پانزدهم اسفند ماه روز هدیه ی درخت به زمینِ پیر مبارک باد

گروه صنعتی ترام  در راستای مسئولیت اجتماعی و حمایت از محیط زیست، همزمان با روز درختکاری ۱۵ اسفندماه و آغاز هفته منابع طبیعی اقدام به کاشت ۴۰۰ اصله درخت در فضای طرح توسعه خود نمود.

اسفند ۱۳۹۸

بازدید وزیر صمت از گروه صنعتی ترام

گروه صنعتی ترام امروز میزبان وزیر محترم صنعت، معدن، تجارت جناب آقای دکتر رحمانی بود.

صبح امروز وزیر محترم صمت در راس هیاتی بلند پایه از معاونین و همراهان از طرح توسعه گروه صنعتی ترام بازدید به عمل آورده و با توانمندی‌ های فنی و تولیدی شرکت ترام چاپ سپاهان از نزدیک آشنا شدند.
در این بازدید مدیرعامل گروه ترام، ضمن تشریح فعالیت‌های شرکت ترام چاپ سپاهان در زمینه تولید بسته‌بندی و چاپ جعبه مقوایی، در مورد برنامه‌های آتی ترام نیز توضیحاتی ایراد نمودند که با تایید مقام محترم وزارت نیز همراه گردید.
جناب آقای دکتر رحمانی طی سخنان خود از تولیدکنندگان به عنوان «رزمندگان جبهه اقتصاد» نام برده و تاکید فرمودند شرکت ترام چاپ سپاهان به عنوان واحد نمونه کشور در زمینه چاپ و بسته‌بندی شناخته می‌شود. ایشان در ادامه افزودند بازدید از شرکت ترام، مانند دیدن یک فتح در جبهه جهاد اقتصادی بود و این مشخصا ادامه راه شهدا است. به ثمر رساندن طرح توسعه شرکت ترام بسیار قابل تقدیر است و آقای احمدی مشخصا رزمنده اقتصادی است. تحقق طرح توسعه ترام در این بازه زمانی کوتاه، نه تنها از استانداردهای کشور، بلکه از استانداردهای جهانی نیز فراتر است.

ایشان با تاکید بر اهمیت اشتغال زایی در شرایط حال حاضر کشور، ابراز داشتند :«ایجاد اشتغال مستقیم برای ۳۰۰ نفر تا این لحظه و در ادامه ۲۰۰ نفر دیگر آن هم در این شرایط، به واقع فتح در جهاد اقتصادی است.»
فاز نخست طرح توسعه ترام با نصب جدیدترین تجهیزات چاپ و بسته‌بندی روز دنیا با ظرفیت تولیدی بالغ بر ۲۵۰۰ تن در ماه هم اکنون درحال کار می‌باشد و در سال آینده نیز فاز دوم این طرح با اشتغال‌زایی برای بیش از ۵۰۰ نفر به بهره‌برداری خواهد رسید.

انعکاس خبر در سایر رسانه های ملی

http://www.iribnews.ir/00AuNE

https://www.ilna.news/fa/tiny/news-848669

http://dolat.ir/detail/332142

https://www.yjc.ir/00U7ML

https://khabarfarsi.com/u/79964601

آذر ۱۳۹۸

حضور گروه صنعتی ترام در‌بیست‌و‌ششمین‌ نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ و بسته بندی 

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ و بسته‌بندی در آذرماه ۱۳۹۸ در حالی برگزار شد که حضور قدرتمند گروه صنعتی ترام در سالن ۳۸ به خوبی لمس گردید. حضور پرمهر دوستان و همکاران گروه صنعتی ترام طی روزهای هشتم الی یازدهم آذرماه به غرفه ترام رونق ویژه‌ای بخشید به شکلی که طی روزهای برگزاری نمایشگاه، غرفه ترام در تمامی ساعات شاهد مذاکرات متعدد کاری بود.

طی این روزها، همراهان ترام با فعالیت‌ها و راهکارهای جدیدی آشنا شدند که بهره‌گیری از آن‌ها به واسطه‌ی راه‌اندازی سایت جدید و تجهیزات به‌روز ترام مهیا گردیده است. در این نمایشگاه تشریح گردید که فاز نخست طرح توسعه ترام طی ماه‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده و عملیات بهره‌برداری از فاز دوم این طرح نیز آغاز و به یاری خدا طی سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

قدردان اعتماد و حمایت شما هستیم و به خوبی آگاهیم که این اعتماد مسئولیت ما را دوچندان نموده است. بی‌شک تمام توان مجموعه ترام، در جهت خدمت‌رسانی صادقانه به تمامی همراهان خود خواهد بود.

آذر ۱۳۹۸

بازدید از غرفه گروه صنعتی ترام

هم دوست را به دعوت شادی صلا زنیم
ما نیز همچو کوه دمادم صدا زنیم

 

گروه صنعتی ترام
شما را به بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی
صنعت چاپ و بسته بندی
دعوت می نماید.

 

۸-۱۱ آذر ۱۳۹۸
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
سالن ۳۸ غرفه ۴۲

آبان ۱۳۹۸

جدیدترین دستگاه رول‌بازکن کشور
برای گروه صنعتی ترام اهمیت کنترل هزینه در مواد مصرفی جهت ایجاد منفعت برای مشتری بسیار پراهمیت بوده و هست. به همین دلیل گروه صنعتی ترام از سال‌های نخست فعالیت خود به کاهش مصرف مقوا از طریق استفاده از رول‌بازکن روی آورد.

با این شیوه این امکان فراهم می‌آید که با ضایعات کمتر علاوه بر پاسداری از ارز کشور، مسائل مرتبط به پایداری محیط زیست نیز رعایت گردد.

در امتداد نصب ماشین‌آلات جدید طرح توسعه گروه صنعتی ترام، امروز عملیات نصب جدیدترین دستگاه رول‌بازکن کشور در سایت جدید ترام به پایان رسید.

وظیفه نهایی هر فن‌آوری جدید «کاهش بهای تمام شده» است و رول‌بازکن جدید با دقت، سرعت و کیفیت بالاتری که دارد ابزار قوی‌تری جهت کنترل بیشتر هزینه مواد مصرفی در اختیار قرار می‌دهد.

این رول بازکن مخصوص مقواست و قابلیت باز کردن دو رول همزمان با سرعت ۳۰۰ متر بر دقیقه را دارد. تجهیزات نصب شده بر روی آن امکان کار بدون توقف (Nonstop) در تغذیه و تحویل را فراهم آورده و با استفاده از سیستم Slitting (برش رول همزمان) می‌تواند رول عرض ۱۶۵ سانتی‌متری را در یک مرحله با دو سایز متفاوت برش دهد.

علاوه بر این، وجود تجهیزات خاصی نظیر قوس‌گیر مقوا و همچنین الکترواستاتیک (حذف الکتریسیته ساکن) کیفیت مقوای خروجی را ارتقاء داده و در نهایت به سرعت بالاتر تحویل و کاهش بهای تمام شده منجر خواهد شد.

مهر ۱۳۹۸

بهره‌برداری از خاص‌ترین ماشین چاپ منطقه
نصب و راه‌اندازی خاص‌ترین ماشین چاپ منطقه در گروه صنعتی ترام به پایان رسید.

KOENIG & BAUER Rapida106 -7 +LTT+1+L  ALV3 – CX – FAPC+UV & HYBRID +COLD FOILبا داشتن دوازده برج، تولید تمامی Combinationهای چاپ افست در سال ۲۰۱۹ را برای صنعت چاپ کشور مهیا می‌سازد.

Rapida 106 افکت‌های مختلفی همچون چاپ متالایز، کولد فویل، هایبرید، انواع افکت‌های مات و براق، تکسچر، ایرودین، Cast & Cure و … را با سرعت ۱۸۰۰۰ شیت در ساعت تولید می‌نماید که این تنوع از امکانات و توان تولیدی در این حد در نوع خود استثنایی است ، همچنان که برابر اظهار نظر سازنده ماشین ، شرکت KOENIG & BAUER ، خاص‌ترین ماشین چاپی است که تا به حال در خاورمیانه نصب و راه‌اندازی گردیده است.

همچنین فن‌آوری‌های بسیار جدید و کاربردی دیگری نظیر ارگوترونیک (مدیریت رنگ از طریق خوانش خودکار LAB رنگ و تنظیم رنگ خودکار توسط ماشین) ، ACR (رجیستری خودکار نقطه‌ای) ، SIS (حذف نشان) و بسیاری دیگر در این ماشین چاپ مهیا است که همگی به تولیدی بسیار با کیفیت برابر با استاندارد جهانی صنعت چاپ ، کاهش زمان تحویل، افزایش بهره‌وری مصرف مقوا و در نهایت کاهش قیمت تمام شده نهایی منجر خواهد شد.

این ماشین همچنین امکان چاپ متالایز با کیفیتی بسیار بالاتر از آنچه تا کنون در کشور انجام شده است را داراست. در مورد چاپ متالایز و اصولا چاپ روی سطوح غیر جاذب مرکب همواره مشکلات فنی در کشور وجود داشته است که با تکیه بر دانش روز صنعت چاپ این مشکلات مرتفع گردیده است. به عنوان مثال ریشه‌ای‌ ترین معضل چاپ متالایز توقف در هنگام تغذیه ماشین به دلیل بروز الکتریسیته ساکن است درحالی که تمامی تجهیزات جدید ترام از جمله ماشین Rapida 106 قابلیت دفع الکتریسته ساکن هنگام تغذیه ماشین چاپ را دارد که موجب افزایش سرعت و کیفیت چاپ می‌گردد.

ویژگی بسیار خاص دیگری که برای نخستین بار در کشور امکان تولید یافته است انجام عملیات Cold Foil Stamping است.

این تکنیک می‌تواند با دقت یک ترام، عملیات فویل‌کوبی را در ماشین چاپ مهیا نماید. تفاوت اصلی Cold Foil Stamping با متالایز این است که Cold Foil می‌تواند بر خلاف متالایز به صورت موضعی چاپ گردد و درخشندگی متالیک را در نقاطی خاص به سطح چاپ شونده منتقل نماید و با تقابل سطوح مات و سطوح براق ، ویژگی‌ها و افکت‌های بصری بی‌نظیری خلق نماید، درحالی که در چاپ متالایز این درخشندگی ناگزیر در تمامی سطح شیت چاپی انجام خواهد شد.

 

جهت آشنایی بیشتر با امکانات این ماشین به اینجا مراجعه فرمایید.

مهر ۱۳۹۸

فن‌آوری‌های سال ۲۰۱۹ دایکات در گروه ترام
در ادامه روند تجهیز ناوگان دایکات گروه صنعتی ترام که هفت ماشین دایکات و دو ماشین طلاکوب ـ دایکات را شامل می‌شود، دو دستگاه دایکات ۱۰۶ و ۱۴۴ Koenig & Bauer که هر دو به صورت نو خریداری و به فن‌آوری‌های نوین دایکات سال ۲۰۱۹ مجهز هستند به بهره‌برداری رسیدند.

این ماشین‌ها به صورت Nonstop (بدون توقف) و با تکیه به لجستیک اتوماتیک خود به ترتیب با سرعت ۸ و ۹ هزار شیت در ساعت توانایی تولید و انجام عملیات دایکات روی مقوا و کارتن را دارند. علاوه بر بدون توقف کار کردن این تجهیزات، بسیاری تجهیزات الکترونیکی دیگر نیز روی این ماشین‌ها نصب شده است که مفهوم «دایکات بی نقص» را به ارمغان خواهد آورد. از این جمله می‌توان به ویژگی‌هایی نظیر Stripping، Blanking، OPMR و … اشاره نمود.

در Stripping که در واقع پوشال‌کنی اتوماتیک جعبه در ماشین دایکات است، پوشال مقوا جداسازی می‌شود و بدین شیوه زمان بین پایان دایکات و آغاز جعبه‌چسبانی به حداقل می‌رسد. در Blanking علاوه بر گرفته شدن تمامی پوشال مقوا، لب‌پنجه مقوا نیز در دایکات به صورت اتوماتیک پوشال‌گیری می‌شود. انجام عملیات Blanking برای بسته‌بندی‌هایی نظیر جعبه سیگار یا پودر لباسشویی و … که در پرکن ‌های اتوماتیک با سرعت بالا استفاده می‌شوند بسیار حیاتی است چرا که در این حالت، خروجی ماشین دایکات صرفا جعبه است و احتمال آسیب یا تغییر فرم جعبه طی عملیات‌های بعدی به صفر می‌رسد.

همچنین هر دوی این ماشین‌ها قابلیت خواندن رجیستر چاپ را از طریق Optical Print Mark Register دارند، در نتیجه عملیات دایکات و برجسته‌سازی را بدون خطا و بدون جا به جایی‌های معمول انجام خواهند داد.

در نهایت این تجهیزات با توانایی پاسخگویی به تیراژ انبوه، ضایعات حین تولید را کاهش و زمان تولید را به حداقل می‌رسانند که از این طریق قیمت تمام شده برای مشتری نیز بالطبع کاهش خواهد یافت.

شهریور ۱۳۹۸

خاص‌ترین ماشین چاپ منطقه در گروه صنعتی ترام
امروز در سایت جدید گروه صنعتی ترام عملیات نصب خاص‌ترین ماشین چاپ منطقه (FIRST IN THE MIDLLE EAST) آغاز شد.

این ماشین که

KOENIG & BAUER Rapida 106 – 7+LTT+1+L  ALV3 – CX – FAPC+UV & HYBRID +COLD FOIL نام دارد برابر اظهار نظر سازنده آن شرکت KOENIG & BAUER خاص‌ترین ماشینی است که تا به حال در خاورمیانه نصب شده است.

ماشین چاپ مذکور جهت پاسخگویی به نیاز بسته‌بندی‌های خاص با تیراژ انبوه تهیه گردیده است و برخی از امکانات و توانایی‌های آن تا به امروز در کشور قابلیت انجام نداشته است.

ماشین Rapida 106 که در حال نصب است دوازده برج دارد و چیدمان خاص آنها تولید تمامی ترکیبات (Combinations) ممکن در صنعت چاپ سال ۲۰۱۹ در جهان را برای گروه صنعتی ترام امکان‌پذیر می‌نماید. علاوه بر امکان چاپ ۸ رنگ، در این ماشین چاپ امکان تولید انواع افکت‌های بصری خاص از جمله یووی‌های هایبرید، مات، براق، اکلیل، تکسچر، ایرودین و … به صورت اینلاین و همزمان با چاپ با سرعت ۱۸۰۰۰ شیت در ساعت در این ماشین مهیا است.

این ماشین همچنین امکان چاپ متالایز با کیفیتی بسیار بالاتر از آنچه تا کنون در کشور انجام شده است را داراست. در مورد چاپ متالایز و اصولا چاپ روی سطوح غیر جاذب مرکب همواره مشکلات فنی در کشور وجود داشته است که با تکیه بر دانش روز صنعت چاپ این مشکلات مرتفع گردیده است. به عنوان مثال ریشه‌ای‌ترین معضل چاپ متالایز توقف در هنگام تغذیه ماشین به دلیل بروز الکتریسیته ساکن است درحالی که تمامی تجهیزات جدید ترام از جمله ماشین Rapida 106 قابلیت دفع الکتریسته ساکن هنگام تغذیه ماشین چاپ را دارد که موجب افزایش سرعت و کیفیت چاپ می‌گردد.

ویژگی بسیار خاص دیگری که برای نخستین بار در کشور امکان تولید یافته است انجام عملیات Cold Foil Stamping است.

این تکنیک می‌تواند با دقت یک ترام، عملیات فویل‌کوبی را در ماشین چاپ مهیا نماید. تفاوت اصلی Cold Foil Stamping با متالایز این است که Cold Foil می‌تواند بر خلاف متالایز به صورت موضعی چاپ گردد و درخشندگی متالیک را در نقاطی خاص به سطح چاپ شونده منتقل نماید و با تقابل سطوح مات و سطوح براق ، ویژگی‌ها و افکت‌های بصری بی‌نظیری خلق نماید، درحالی که در چاپ متالایز این درخشندگی ناگزیر در تمامی سطح شیت چاپی انجام خواهد شد.

فن‌آوری‌های بسیار جدید و کاربردی دیگری نظیر ارگوترونیک (مدیریت رنگ از طریق خوانش خودکار LAB رنگ) ، ACR (رجیستری خودکار نقطه‌ای) ، SIS (حذف نشان) و بسیاری دیگر در این ماشین چاپ مهیا است که همگی به تولیدی بسیار با کیفیت برابر با استانداراد جهانی صنعت چاپ، کاهش زمان تحویل، افزایش بهره‌وری مصرف مقوا و در نهایت کاهش قیمت تمام شده نهایی منجر خواهد شد.

مرداد ۱۳۹۸

بهره برداری از بزرگ‌ترین ماشین چاپ ۶ رنگ کشور
عملیات نصب و راه اندازی ماشین چاپ KOENIG & BAUER Rapida 145- 6+LTTL ALV2 – CX – FAPC  در گروه صنعتی ترام چاپ سپاهان به پایان رسید و اولین نمونه خروجی دستگاه به لحاظ کیفی و فنی بررسی و مورد تایید قرار گرفت.

این دستگاه با ابعاد ۱۴۵x 106 سانتی‌متر توانایی پاسخگویی به سفارشات تیراژ انبوه را داشته و علاوه بر کنترل هزینه مشتریان ، سرعت تولید و تحویل سفارش مشتریان را چند برابر خواهد کرد. ابعاد خاص ماشین امکان جانمایی جعبه‌های بیشتری در یک شیت را فراهم می‌آورد که منجر به افزایش حداکثری بهره‌وری مصرف مقوا می‌گردد. به عنوان مثال در مطالعه‌ اخیری که در مورد جعبه‌ای که در سایز ماشین ۴/۵ ورقی ۳ جعبه تولید می‌شد با جانمایی ۷ جعبه در شیت ۱۰ ورقی ماشین جدید، حدود ۶۳۰ ریال در بهای مقوای مصرفی یک جعبه کاهش هزینه ایجاد گردید.

بنابراین ماشین Rapida 145 به عنوان ماشینی با تکنولوژی روز دنیا، با بالاترین توان امکان خدمت ‌رسانی به بسته ‌بندی‌های ۶ رنگ و تیراژ بالا را دارد و بدون شک توان ایجاد ارزش افزوده جدی در تمام جهات به ویژه در مورد بهای تمام شده را داراست.

توانمندی و تجهیزات کاملا به روز که روی ماشین نصب شده است امکانات فوق‌العاده‌ای برای تضمین کیفیت چاپ در اختیار خواهد داد که از جمله می‌توان به نان استاپ بودن ماشین ، رجیستر بدون خطا از طریق ACR (رجیستر نقطه‌ای) و ارگوترونیک برای کنترل اینلاین رنگ و LAB اشاره نمود.

مرداد ۱۳۹۸

آغاز عملیات نصب دو ماشین دایکات سایز ۱۴۴ و ۱۰۶ KOENIG & BAUER
در ادامه نصب تجهیزات جدید در طرح توسعه گروه صنعتی ترام ، امروز عملیات نصب دو ماشین دایکات KOENIG & BAUER-IBERICA Ipress 144 و KOENIG & BAUER-IBERICA  Ipress 106 آغاز شد. حضور ماشین چاپ ۱۴۵ جدید ایجاب می‌کرد جهت خدمات تکمیلی امکان انجام عملیات دایکات سایز بزرگ نیز به سرعت فراهم آید. این تجهیزات که همگی به صورت نو خریداری شده‌اند با زمان دسترسی حداکثری گام دیگری در تکمیل خط تولید جدید گروه صنعتی ترام خواهند بود.

خرداد ۱۳۹۸

نصب بزرگترین ماشین چاپ ۶ رنگ دبل کوتینگ کشور
بزرگترین دستگاه چاپ ۶ رنگ دبل کوتینگ کشور در طرح توسعه شرکت ترام چاپ در حال نصب و راه اندازی می باشد. نصب این ماشین چاپ در ابعاد ۱۴۵×۱۰۶ سانتی‌متر با آخرین تکنولوژی روز دنیا، گامی جدی در راستای توسعه و رشد صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایران خواهد بود. پاسخگویی به نیاز تولید انبوه ، هدف اصلی ماشین چاپ KOENIG & BAUER Rapida 145- 6+LTTL ALV2 – CX – FAPC است. خبرهای خوش دیگری نیز در راه است.

اردیبهشت ۱۳۹۸

نظام مدیریت دانش
در راستای ارزش « رشد » نظام مدیریت دانش در گروه صنعتی ترام استقرار یافت. در این نظام تمامی همکاران امکان اشتراک‌گذاری تجارب خود و یا بهره‌گیری از تجربیات یکدیگر را خواهند داشت. طی جشن‌های ارزش‌های ترام نیز از دانش‌کاران برتر ماه تقدیر به عمل آمد.

اسفند ۱۳۹۷

توجه / Mindfulnes
پس از گذشت هفته‌های جذاب در ترام چاپ که باعث افزایش انگیز‌ه‌های فردی و سازمانی کارکنان شد، آخرین ارزش ترام ، «توجه» در دستور کار قرار گرفت و آخرین جشن ارزش‌ها نیز در سازمان ترام برگزار گردید. طی این جشن به هر یک از واحدهای سازمان ترام ، گیاهی اهدا گردید که به عنوان نماد مسئولیت ما در برابر یکدیگر ، مشتریان و سایر ذینفعان باشد. هر واحد ضمن انجام نقش سازمانی خود در گردش چابک فعالیت‌های سازمان با توجه ویژه گیاه خود را سلامت و شاداب نگه خواهد داشت.

اسفند ۱۳۹۷

سخنرانی مدیر عامل شرکت ترام چاپ در دانشگاه اصفهان
اولین رویداد استارت آپ بسته‌بندی با همکاری صاحبان صنایع و اساتید دانشگاه و با رویکرد ارتقا بسته‌بندی، به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد. آیین افتتاحیه این رویداد با سخنرانی مدیر عامل شرکت ترام چاپ سپاهان آقای مهندس علیرضا احمدی، به عنوان کارآفرین برتر و مدیر نمونه جوان کشور برگزار گردید. سخنرانی تاثیرگذاری که مورد اقبال تمامی حاضرین در سالن قرار گرفت.

اسفند ۱۳۹۷

بازدید خانواده ترام از سایت جدید
برابر برنامه‌ای که از سمت واحد منابع انسانی گروه صنعتی ترام از قبل اطلاع‌رسانی گردیده بود ، تمامی همکاران شاغل در خانواده  ترام از سایت جدید واقع در شهرک صنعتی رازی بازدید کردند. در این مراسم هر یک از واحدها با جزییات تمامی قسمت‌های سایت آشنا شده و تحقق  دقیق نقشه‌های از قبل مشخص شده را رصد نمودند. مراسم در ادامه با سخنرانی مدیر عامل مجموعه ، آقای مهندس علیرضا احمدی ، ادامه پیدا کرد. ایشان در اظهارات خود ضمن تبریک به تمامی اعضاء خانواده ترام ، بر عملکرد تیمی همه‌ی خانواده ترام تاکید نموده و ابراز داشتند تحقق برنامه‌ها حاصل تلاش تمام اعضاء خانواده ترام است.

بهمن ۱۳۹۷

رشد /  Above and Beyond
همزمان با برکزاری برنامه های فرهنگی ترام چاپ سپاهان ، این هفته ارزش رشد مورد بررسی قرار گرفت و تلاش شد تا معنای حقیقی رشد فردی که باعث رشد سازمان خواهد شد برای کارکنان شفاف شود ، این نکوداشت با برنامه های فرهنگی از جمله مسابقات و جشن های متعدد همراه بود. در گروه صنعتی ترام این باور ریشه‌دار وجود دارد که رسالت همه‌ی ما در برابر خود ،یکدیگر، ذی‌نفعان و مشتریان رشد همه جانبه و زمینه‌سازی برای رشد دیگران است.

بهمن ۱۳۹۷

شکستن رکورد آموزش درون سازمانی ترام
رکورد برگزاری دوره‌های آموزشی در گروه صنعتی ترام در سال ۱۳۹۷ شکسته شد. آقای علی سهیلی پور مدیر منابع انسانی گروه ، با اعلام این خبر اظهار داشت: « طی سال‌های گذشته دوره‌های آموزشی متعددی در ترام برگزار می‌گردید، اما این دوره‌ها به لحاظ تعداد و از همه مهمتر به لحاظ اثربخشی در سال ۱۳۹۷ به رکورد جدیدی دست یافته است. با توجه به اهمیت ارتقاء دانش همکاران، به منظور بهره‌برداری صحیح و استاندارد از تمامی مفاهیم مرتبط با طرح توسعه، طرح‌ریزی فرآیندها و استقرار واحدهای جدید و نظام‌های تازه‌ای همچون مدیریت رنگ و مدیریت دانش و در نهایت ماشین‌آلات طرح توسعه، نیاز آموزش بیش از همیشه احساس می‌گردید و اشتیاق همکاران برای یادگیری نیز موتور اصلی حرکت مجموعه برای برگزاری این دوره‌ها بود.»

دی ۱۳۹۷

عملیات ساختمان ترام ۸۰ درصدی شد
عملیات ساختمانی پروژه سایت جدید ترام ۸۰ درصدی شد.

رییس هیئت مدیره و آرشیتکت پروژه ترام، سرکارخانم دکتر نژادستاری ضمن اعلام این خبر، در مورد ویژگی‌های خاص این پروژه اظهار داشتند: « در طراحی این کارخانه جدید، چهار رکن اساسی مدنظر قرار داشته است. اصلی‌ترین آنها برنامه استراتژیک گروه صنعتی ترام بوده، به نحوی که فضا در خدمت دستیابی به چشم‌انداز باشد. دوم مطالعه و بازدید ده‌ها الگوی اروپایی و تحلیل و پیاده‌سازی مزیت هر یک از این الگوها و همچنین بهره‌مندی از تجارب طراحی کارخانه پیشین ترام بوده است.»
او رکن سوم را مطالعه دقیق گردش کارها و شناخت فرآیندهای بهره‌ور، برای دستیابی به فضای بهره‌ور معرفی نمود و در نهایت چهارمین اصل نیز همکاری با ده‌ها متخصص و مهندس کاردان و کارشناس ایرانی در حوزه‌های مختلف است که با حساسیت بسیار، عملیات طراحی، اجرا و نظارت را پیش برده و همواره به جزییات توجه خاص معطوف داشته‌اند.
کارخانه جدید ترام در شهرک صنعتی رازی اصفهان در فضایی در حدود یکصد هزار متر مربع احداث گردید و برابر برنامه‌های زمانبندی شده‌ی قبلی مقرر است از اواسط سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری کامل برسد.

دی ۱۳۹۷

احترام / Respect
ارزش بعدی گروه صنعتی ترام، ارزش «احترام» است، در ادامه فعالیت‌های فرهنگی، جهت گسترش ارزش‌ها و ترویج بیشتر آن در سازمان، این هفته نیز با اجرای برنامه‌های فرهنگی جشن احترام برگزار و این ارزش گرامی داشته شد، ما در گروه صنعتی ترام باور داریم احترام در سازمان و تعاملات باعث حفظ حریم و بهبود و تحکیم روابط درون سازمانی و تعاملات برون سازمانی خواهد شد.

دی ۱۳۹۷

ارائه مقاله نگهداری و تعمیرات در سیزدهمین همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات توسط شرکت ترام چاپ سپاهان
صنعت کشور با چالش های عمده ای در زمینه کاهش تلفات، افزایش راندمان، و کاهش ریسک ها و هزینه های دارایی های فیزیکی رو به روست. از این رو اهمیت سرمایه گذاری در رویکرد های نوین همچون مدیریت دارایی های فیزیکی به منظور افزایش بهره وری تجهیزات انکار ناپذیر است. در این راستا سیزدهمین همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات (مدیریت دارایی های فیزیکی) با اتکا به بیش از یک دهه تجربه ی موفق، به عنوان بزرگ ترین نشست تخصصی جامعه مدیریت نگهداری و تعمیرات با همکاری فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران و گروه پژوهشی صنعتی آریانا و شرکت پمکو در تاریخ ۱۱ و ۱۲ دی ماه سال ۹۷ در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران-تهران (۴سالن همزمان) برگزار شد.

در این همایش مقاله ارائه شده توسط واحد نگهداری و تعمیرات شرکت ترام چاپ سپاهان مورد تایید تیم فنی همایش واقع شد و از نویسندگان آن به عنوان سخنران و مهمان ویژه دعوت به عمل آمد.

گروه ترام در تاریخ ۱۲ دی ماه ۹۷ موفق به ارائه مقاله با عنوان “بررسی و آنالیز خرابی تجهیزات با روش AHP” و دریافت گواهینامه ارائه دانش در زمینه ی نگهداری و تعمیرات و اجراو نماینده این شرکت سرکار خانم مهندس مسائلی به عنوان سخنران نمونه این همایش انتخاب گردید.

این همایش با حضور اساتید و مدیرانی از Aladon، DataTrak Systems Inc، وزارت نفت، دانشگاه امیر کبیر، شرکت انتقال گاز ایران، شرکت ملی گاز ایران ،نوران انرژی،شرکت پالایش گاز بیدبلند برگزار گردید.

دی ۱۳۹۷

برازندگی / Elegance
گروه صنعتی ترام در ادامه فعالیت‌های فرهنگی جهت گسترش ارزش‌های سازمانی ترام و ترویج بیشتر آنها در سازمان ،  با اجرای برنامه های فرهنگی ، مسابقات و جشن‌های مختلف، مفهوم هر ارزش را در بین کارکنان ترام مطرح می‌نماید. این بار نوبت به ارزش بعدی ترام، برازندگی بود، هدف از این ارزش حفظ برازندگی سازمانی و رفتاری در همه‌ی مناسبات درون و برون سازمانی ترام است که باعث بهبود مستمر و حفظ چهارچوب و آراستگی در سازمان و در تعامل با مشتریان خواهد شد.

آذر ۱۳۹۷

TRUST
ترام چاپ سپاهان به منظور گسترش ارزشهای خود و ترویج بیشتر آن در سازمان با اجرای برنامه های فرهنگی ، مسابقات و جشن ها مربوطه مفهوم هر ارزش را در بین کارکنان مطرح نمود . در هفته گذشته اولین ارزش ترام، اعتماد مطرح شد که در آن باور عمل به تعهدات، حفظ سلامت مالی، رازداری، استفاده از شاخصهای استاندارد در عملکرد و داشتن ساختاری شفاف و سیستمی و فعالیت در چارچوب قانون جهت ایجاد اعتماد و… در فضایی صمیمانه با مشارکت همه پرسنل برگزار گردید.

 

برنامه هفته جاری نیز به نام برازندگی در حال اجراست…

 آبان ۱۳۹۷

طرح توسعه ترام
شرکت ترام چاپ سپاهان در راستای تحقق اهداف خود و پاسخ‌گویی به نیازهای انبوه و متنوع مشتریان، سایت جدید خود را در فضایی نزدیک به یکصدهزار مترمربع احداث نمود و به زودی عملیات نصب و راه‌اندازی سی و دو ماشین نو با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه (پیش از چاپ ، چاپ و پس از چاپ) در سایتی با استانداردهای غذا و دارو آغاز می‌گردد. در راستای ایجاد مزیت « تنوع » هرآنچه که امروز در صنعت چاپ افست و بسته‌بندی دنیا در حال انجام است، در ترام جدید نیز قابل انجام خواهد بود.

شهریور ۱۳۹۷

Integrated Management System
گامی دیگر در راستای تحقق اهداف استراتژیک گروه ترام

تبعیت از استانداردهای جهانی در کنار بهره وری سازمانی، تعامل بهتر با عوامل مختلف محیط کسب و کار، طبیعت و در نتیجه مشتری را به دنبال خواهد داشت. در هفته ای که گذشت گروه ترام موفق به اخذ استاندارد جهانی IMS شد. IMS  مخفف عبارت  Integrated Management System  به معنای سیستم مدیریت یکپارچه می باشد و اگر یک مجموعه سه استاندارد ISO9001 و ISO14001 و OHSAS18001  را بطور یکپارچه طراحی ، مستندسازی و پیاده سازی نماید، موفق به اخذ این استاندارد خواهد شد.

خردادماه سال۹۶ گروه ترام موفق به استقرار الزامات سیستم مدیریت کیفیت مطابق با استاندادر بین المللی ISO9001:2015 و اخذ گواهینامه ذیربط از شرکت توف نورد آلمان شد. تیرماه سال ۹۷ علاوه بر پشت سر گذاشتن ممیزی مراقبتی سالانه مطابق با الزامات استاندارد ISO9001:2015 همزمان موفق به استقرار الزامات سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای مطابق با استاندارد بین المللی OHSAS18001:2007 و  الزامات سیستم مدیریت زیست محیطی مطابق با استاندادر بین المللی ISO14001:2015 و اخذ گواهینامه های ذیربط از شرکت توف نورد آلمان گردید.

تمامی این اقدامات پیش زمینه ای بر طرح توسعه بزرگ گروه ترام می باشد.

 شهریور ۱۳۹۷

نظام مدیریت رنگ
اصل کیفیت که از بدو تاسیس جزو ارکان جدی گروه صنعتی ترام بوده است با استقرار کامل « نظام مدیریت رنگ » در بخش چاپ به شدت تقویت گردید. در این نظام که بر پایه‌ی استاندارد Fogra39 طرح‌ریزی شده است ، کلیه‌ی فایل‌های چاپی سازمان قبل از رسیدن زمان تولید می‌بایست تمامی ملاحظات لازم برای یک چاپ صحیح برابر استانداردهای جهانی را دارا باشند به نحوی که مشتری می‌تواند بر اساس ISO 12647 پروف نهایی فایل خود را ملاحظه و بر ان اساس بدون نیاز به نظارت چاپ اقدام به تایید نماید. با استقرار مدیریت رنگ ، گام جدی و محکمی در ارتقاء سطح کیفی چاپ برداشته شد.

اردیبهشت ۱۳۹۷

برنامه استراتژیک ۵ ساله ترام
امروز برنامه استراتژیک ۵ ساله‌ی گروه صنعتی ترام نهایی شد. دکتر سعید هدایتی با اعلام این خبر ابراز داشت که این برنامه با حضور تمامی مدیران استراتژیک گروه تدوین و تصویب گردید. بر اساس این برنامه ۵ ساله ، کلیه‌ی اقدامات خانواده‌ی ترام طرح‌ریزی و همه‌ی اعضای خانواده در جهت حرکت به سوی چشم‌انداز ترام بر مبنای ارزش‌های سازمانی گام برخواهند داشت.

فروردین ۱۳۹۷

مدیر جوان برتر
مهندس علیرضا احمدی،‌‌‌‌ مدیر عامل گروه ترام در نهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت و معدن و تجارت ایران در بیستم آذر ماه سال هزار و سیصد‌‌ ‌‌‌و نود و شش به عنوان مدیر جوان برتر تندیس جشنواره ملی تولید کنندگان و مدیران جوان را از جناب آقای دکتر صالحی معاون رییس جمهور و جناب آقای دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت معدن تجارت دریافت کرد .

آذر ۱۳۹۶

کارآفرین برتر ملی
مدیر عامل گروه ترام مهندس علیرضا احمدی،‌‌‌‌ به جهت توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی از سوی وزارت کار به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب گردید. طی مراسمی که با حضور معاون وزیرکار رفاه و تامین اجتماعی برگزار گردید از ایشان تقدیر به عمل آمد.

اسفند ۱۳۹۵