اهمیت طلاکوب در بسته بندی | ترام

تغییر زبان

اهمیت طلاکوب در بسته بندی

تمایز چیزی است که همه صاحبان برندها به دنبال آن هستند و هرچه بازار رقابت شلوغ­تر ­شود به دست آوردن آن سخت­تر می­شود. صاحبان برندها می­دانند بسته­ بندی یکی از اصلی­ترین کلیدهای ایجاد تمایز در قفسه فروشگاه­ها است و تکنیک­های مکمل مانند طلاکوب می­توانند به خوبی یک بسته ­بندی را میان سایر بسته بندی­ ها برجسته کنند. در دنیایی که بازارهای بسیار متنوعی برای معرفی محصول وجود دارد، تردیدی وجود ندارد که محصولات باید به گونه­ ای خود را از یک­دیگر متمایز کنند. طلاکوب به عنوان راهکاری جهت ایجاد تمایز به تقویت ارزش محصول کمک می­کند و اغلب با محصولات برتر همراه است.

در نهایت، بسته بندی یک ابزار بازاریابی است و با استفاده از طلاکوب، می­تواند کیفیت آن­چه را در داخل آن است انتقال دهد. در ارزش جلوه ها (Effect) مانند طلاکوب شکی نیست.

طبق مطالعه ای که توسط انجمن جلوه های ویژه و فویل (FSEA) (Foil & Specialty Effects Association) انجام شده است، طلاکوب و سایر موارد مشابه در بسته بندی محصول می­تواند به جذب سریع­تر مصرف کننده کمک کرده و توجه را نسبت به بسته ­بندی معمولی بیش­تر جلب کند. در مطالعه دیگر در خصوص بسته بندی یک­بار مصرف قهوه، بسته بندی با ورق طلا توجه شرکت­ کنندگان را ۵/۲ برابر سریع­تر از بسته­ بندی کنترل، جلب کرد.

هم­چنین طلاکوب به دلیل خاصیت ضد جعل بودن آن، به ویژه در بسته­ بندی دارو، محصولات با تکنولوژی بالا و هر محصولی که کپی نشدن در آن اهمیت دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

طلاکوب به دو دلیل باعث می شود که یک بسته بندی لوکس و ظریف به نظر برسد:

اول اینک فویل ها اغلب مانند فلزات گران قیمت و براق به نظر می رسند، بنابراین ارتباط ناخودآگاه ایجاد می شود که هر آن­چه در داخل جعبه است نیز گران و با ارزش است.

در مرحله دوم ، طلاکوب بافت دوم را در سطح به وجود می آورد و احساس لمس فیزیکی را خصوصا در مواردی که همراه با برجستگی (Embossing)، بافت (Texture) و یا ریزبافت (Micro texture) باشد، ایجاد می کند.

از جمله برندهایی که در محصولات خود از طلاکوب بسیار استفاده میکند می توان به Louis Vuitton اشاره کرد. دلیل استفاده این برند از طلاکوب شخصی سازی و اضافه نمودن تصویر تجمل به محصولاتشان می باشد.

و در آخر، طلاکوب در بسته بندی محصول، باعث  ارتقا برند شما از “خوب” به “بهترین” می شود.